אסתטיקה דנטלית


הלבנת שיניים

בתהליך שיקום הפה, בנוסף להיבט הרפואי אנו שמים דגש רב על האסתטיקה של כל חלק בפה על מנת להגיע למראה טבעי צעיר ויפה.

שיניים נקיות ולבנות נראות למרחק ומשדרות בריאות וחיוניות. הלבנת שיניים היא בעצם תהליך של הבהרת שיניים הכולל הסרה של כתמי צבע שהצטברו על השן. זוהי הדרך הפופולרית והפשוטה ביותר כיום לשיפור מראה השיניים.

צבע השיניים משתנה מאדם לאדם בשל מגוון סיבות, כגון עובי השן, עישון, נטילת תרופות, תזונה ועוד. הליך הבהרת השן כולל שימוש בחומרי הלבנה רפואיים, המבוססים על מי חמצן, ויש לחזור עליו באופן קבוע. למרות שהטיפול נחשב לבטוח מאוד, הוא אינו מתאים לכולם ויש להיוועץ ברופא שיניים לפני התחלת הטיפול.

ציפוי שיניים

טיפולי ציפוי שיניים נועדו להעניק לשיניים מראה חלק ואחיד, במקרים של כתמים שאינם ניתנים להבהרה, שיניים שבורות ורווחים בלתי אסתטיים בין השיניים. כיום ישנן שתי דרכים לציפוי השן – הראשונה והפופולרית יותר באמצעות קומפוזיט, חומר מורכב המתקשה על השן. הטיפול אורך כשעה. הדרך השנייה היא ציפוי חרסינה הכולל השחזה של השיניים ויצירת ציפוי על פי תבנית המתאימה למבנה שיניו של המטופל. טיפול זה אורך שני מפגשים.

סתימות בגוון השן

בפני מטופלים העוברים סתימת חורים בשיניים, עומדת כיום אפשרות הבחירה בין סתימות כסופות לסתימות בגוון השן. הסתימות הכסופות הוותיקות מורכבות מתערובת של מתכות, לעומת סתימות בגוון השן העשויות מחרסינה ומחומרים פלסטיים. אודות להתפתחות המשמעותית בתחום האסתטיקה הדנטלית, חומרי הסתימות הלבנות הינם חזקים ועמידים ביותר, וניתנים לשימוש גם בשיניים אחוריות, כך שעל פי רוב מסכימים רופאי השיניים כי ההבדל בין הסתימות הכסופות ללבנות הינו אסתטי בלבד.

כתרי חרסינה ללא מתכת

כתרי החרסינה נועדו במטרה לשמור על גוון טבעי בכל השיניים, ללא תוספות מתכתיות בולטות. הדבקת כתרי החרסינה זהה בחזקה להדבקת כתרי המתכת, וניתן להשתמש בהם בשיניים הקדמיות והן באחוריות, ואף עבור שיניים שעברו טיפולי שורש.

עיצוב החניכיים

טיפולי עיצוב חניכיים נדרשים לרוב על ידי מטופלים בעלי “חיוך חושף חניכיים”, שכן חיוך ללא חשיפת חלקים נרחבים של החניכיים נחשב לחיוך יפה ואסתטי יותר. חיוך חושף חניכיים ניתן לשדרוג אסתטי על ידי הרמת החניכיים, למשל באמצעות הסרה של רקמות חניכיים עודפות המעניקות לבסיס השן מראה ארוך יותר. מקרים של “נסיגת חניכיים” מזמנים גם הם רצון לעיצובן. טיפול זה מתבצע על ידי השתלת חניכיים שנלקחו מאזור אחר של הפה.


Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments