השתלת שיניים


השתלת שיניים כחלק מתהליך שיקום הפה מבוצעת כאשר מתעורר צורך ליצור תחליף מלאכותי לשורשי השיניים שנעקרו בשל סיבות שונות. שיטה זו מאפשרת לשחזר שן חסרה, מבלי לפגוע בשיניים הסמוכות. כך מתאפשר שחזור של שן בודדת, או של קבוצת שיניים ואפילו לסת שלמה, כאשר אחוזי ההצלחה עומדים על 97%. במרפאתנו ברחובות מבוצעת בנוסף גם השתלת שיניים בעזרת שתלים מוטים (אלכסוניים). שיטה זו מונעת את הצורך בהשתלת עצם והרמות סינוס. חשוב לציין כי בהשתלות המבוצעות על ידי רופא מומחה ומורשה מטעם משרד הבריאות, אחוזי הצלחת הטיפול גבוהים יותר.

התחליף המלאכותי עשוי ברגי טיטניום המוברגים לעצם הלסת ועליהם מורכבות שיניים מלאכותיות המשחזרות את השן המקורית. להשתלת שיניים יתרונות תפקודיים, אסתטיים ופסיכולוגיים, המסייעים לשיפור הדימוי העצמי שהתערער עקב מראה פה בלתי אסתטי.

מתי צריך לעשות השתלת שיניים?

שן היא אחד האיברים היחיד בגוף שפשוט לא יודע לחדש את עצמו. כל חלקי גופנו, לרבות האיברים הפנימיים, יודעים לחדש את עצמם באופן רציף באמצעות חילוף תאים המתבצע בצורה קבועה לאורך זמן. בניגוד לכך, השיניים שלנו מתחלפות רק פעם אחת בחיינו, בגיל צעיר מאוד, ומאותו הרגע השן הופכת לחלק דומם שאינו מתחלף ואינו מתחדש. כל נזק שנגרם לשן הוא נזק בלתי הפיך, והגוף לא בנוי לתקן בעיות שיניים. אחרי שנים רבות של שימוש בשיניים, מן הסתם, עולה ההסתברות לכך שהשיניים תתחלנה לסבול מבעיות שונות ומגוונות, לעיתים עד לרמה שיש לעקור את השן הפגועה מאחר והיא גורמת יותר נזק מאשר תועלת. השאלה היא האם ומתי ניתן למנף את הטכנולוגיה כדי ליצור תחליף לשן שנעקרה.

התחליף האולטימטיבי לשיניים תותבות

ובכן, עד לפני עשור או שניים, הדרך היחידה להתמודד עם שיניים חסרות הייתה באמצעות התקנת גשר שיניים, או באמצעות שיניים תותבות שהיו ניתנות להרכבה והסרה בהינף יד. בשנים האחרונות, ישנו מעבר משמעותי משימוש בשיניים תותבות, לכיוון של השתלת שיניים. השתלה זו מאפשרת לנו להשתיל תחליף לשיניים חסרות, תחליף המתפקד בדיוק כמו שן רגילה, ויכול לבצע כל פעולה ששן רגילה יודעת לבצע, ובאותה רמה של יעילות.

לא תמיד יש אפשרות בחירה בין השתלה וגשר

במקרים רבים יכול המטופל לבחור בין השתלת שיניים ובין התקנת גשר. בחירה זאת מתאפשרת כאשר סביב השן החסרה ישנן שיניים בריאות שאפשר לנצל אותן על מנת לקבע גשר במקום. יחד עם זאת, ישנם מטופלים רבים הסובלים מחסר של שיניים רבות, ולכן אין שיניים טבעיות שניתן להשתמש בהן לצורך קיבוע הגשר. במקרה כזה, הבחירה יורדת מהפרק, והדרך היחידה להחזיר את השיניים לפה היא באמצעות השתלת שיניים, או בניית מערכת שיניים תותבות, אופציה שאנשים רבים נרתעים ממנה אל מול אופציית ההשתלה. הדברים נכונים לבטח כאשר נדרש טיפול כולל ומקיף לכל הפה, כאשר מדובר במטופלים שאיבדו את מרבית שיניהם, וישנם מקרים רבים כאלה. במקרים אלו, אין שום מנוס מביצוע השתלה מלאה של כל שיני הפה.

השתלת שיניים ברחובות

מרפאת השיניים ממוקמת בעיר רחובות והשירות במיוחד נוח ומתאים למי שמחפש השתלת שיניים ברחובות, אך אנו כמובן משרתים באהבה לקוחות מכל הסביבה.


Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments