יישור שיניים אורתודנטיה – Ortodontia


טיפולי יישור שיניים, בניגוד למה שנהוג לחשוב, אינם מיועדים לילדים בלבד, אלא גם למבוגרים, שכן כולם מעוניינים בחיוך זוהר של מיליון דולר. כיום טיפולים אורתודונטים מסוגים שונים נפוצים מאוד בקרב ילדים ומבוגרים, במטרה לשפר את ההופעה החיצונית ויחד איתה את הביטחון העצמי. מלבד הפן האסתטי ושיפור מראה הפה – יישור שיניים עקומות, צמצום מרווחים בין השיניים ותיקון לסתות לא מתואמות חשובים ביותר לשמירה על בריאות הפה.

התקדמות הרפואה בתחום יישור השיניים מאפשרת מגוון רחב של טיפולים. יחד עם היוועצות במומחה ליישור שיניים, אשר רק הוא מוסמך לבצע טיפולים מסוג זה, יכול כל מטופל לבחור את סוג הטיפול המועדף עליו, כאשר הטכניקות השונות משפיעות על אסתטיות הטיפול, נוחות הטיפול ומשכו.

שיטות יישור השיניים מתחלקות לשתי קבוצות עיקריות: מכשור קבוע ומכשור נשלף. מכשור קבוע, “גשר”, יכול להיות חיצוני ונראה, או מודבק על חלקן הפנימי של השיניים ובלתי נראה. גם במכשור הנשלף קיימים מכשירים נראים ובלתי נראים, כגון פלטות נראות או שקופות וסוגי רסנים שונים.

האם כדאי לעשות יישור שיניים ?

אם השיניים שלכם אינן מיושרות, אתם לבטח סובלים לא רק מבעיה אסתטית שאולי מציקה לכם, אלא גם מבעיות שונות בשיניים. כאשר השיניים אינן מיושרות כפי שהן צריכות להיות, נוצרים מצבים שיכולים לגרום לנזק לשיניים בטווח הארוך. כך למשל, שן שצומחת בצורה עקומה ולוחצת על השיניים השכנות, יכולה לאורך זמן לפגוע ביציבות של אותן שיניים, לעקם גם אותן, ואף לגרום להתרופפות אחיזתן בחניכיים. שן עקומה בצורה קיצונית עלולה לכסות, הלכה למעשה, על השן השכנה ועל ידי כך ליצור “שטח מת” שאליו לא יכולה מברשת השיניים להיכנס ולבצע ניקיון, מה שבטווח הארוך יכול לגרום להיווצרות עששת, חורים ועוד שורה של בעיות.

לחלוטין לא רק עניין אסתטי

בדיוק מהסיבה הזאת, השיקול שלכם לבצע או לא לבצע יישור שיניים לא צריך להתבסס רק על שיקולי אסתטיקה דנטלית, אלא גם, ואולי בראש ובראשונה, על שיקולי בריאות. למעשה בכל הקשור לטיפול של יישור שיניים, אין דבר כזה מאוחר מדי, ובכל עת שבה אתם יכולים להרשות לעצמכם לבצע את הטיפול, כדאי לבצע אותו. אנשים רבים דוחים טיפול כזה בתואנה שמדובר בעניין אסתטי, שאינו מצדיק הוצאה כספית גדולה, ולכן מזניחים את העניין לאורך שנים. אחרי שנים רבות ללא טיפול, מסתבר לאותם אנשים שמדובר לא רק בעניין אסתטי, אלא גם למקור לבעיות כמו הצטברות שאריות מזון בפה, ריח רע מהפה ויצירת חורים בשיניים, ולא, זה לא מאוחר מדי כשמגלים את זה, ותמיד אפשר לטפל גם בנזקים שנגרמו, וגם לבצע יישור שיניים.

חפשו רופא שיניים המתמחה בתחום

כדי לבצע את הטיפול בצורה מקצועית שתוכל להתמודד עם כל הנזקים שנגרמו, ולתקן את המצב כדי למנוע נזקים עתידיים, אתם רוצים למצוא רופא שיניים מוכשר המתמחה בתחום של יישור שיניים לילדים או מבוגרים, ויודע לתכנן טיפול יסודי שיכלול התמודדות עם שיניים שהיו עקומות במשך שנים, במהלכן גרמו גם להתעקמות של שיניים אחרות בפה. בכל מקרה, כדאי לבדוק מספר רופאים, לקבל חוות דעת שונות, ואם יש לכם המלצות של אנשים קרובים אליכם, חברים, מכרים או בני משפחה, מה טוב.


Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments