צחצוח שיניים נכון


כדי לשמור על שיניים בריאות ויפות, חשוב להקפיד לצחצח אותן נכון. למרות שמדובר בפעולה שאנו נוהגים לעשות בכל יום, ובמקרים רבים יותר מפעם ביום, מעטים יודעים כיצד מצחצחים נכון את השיניים. אם כן, הנה כמה טיפים והמלצות שיעזרו לכם ליהנות משיניים בריאות ובעיקר לבצע את פעולת הצחצוח בצורה הנכונה ביותר:

1.הקפידו לצחצח שיניים לפני השינה – ישנם לא מעט רופאי שיניים הממליצים לצחצח שיניים לאחר כל ארוחה. אולם, לא תמיד הצחצוח אפשרי. כדי ליהנות משיניים בריאות לאורך זמן, מומלץ להקפיד על צחצוחן לפני השינה, שכן במהלך השינה כמות הרוק המיוצרת בפה היא קטנה יותר ולכן עשויה להיגרם עששת בשן. כדי למנוע זאת, מוטב להקטין נזקים ולספק לשן סביבה נקייה ככל האפשר.

2.השתמשו במברשת שיניים מתאימה – ישנם סוגים שונים של מברשות שיניים. לא לכל אחד מתאימה כל מברשת שיניים ולא כל מברשת שיניים אכן עושה את העבודה. בניגוד למה שחושבים רבים, מברשת שיניים עם סיבים צפופים וחזקים מאד, עשויה דווקא להזיק לחניכיים. מצד שני, מברשת רכה מדי פחות תתאים. ובכל זאת, אם שואלים את רופאי השיניים מה מומלץ, ישנם רבים שימליצו דווקא לבחור במברשת רכה, ובמיוחד אם סובלים מבעיות בחניכיים ודימומים. מומלץ לבחור מברשת שיניים בעוצמה רכה עד בינונית ולהקפיד להחליף אותה בתדירות גבוהה.

3.שימוש בחוט דנטלי – כדאי לשלב שימוש בחוט דנטלי. גם אם מצחצחים נכון, לא תמיד ניתן להשיג את האפקט הרצוי. שימוש בחוט דנטלי לאחר הארוחה וגם לאחר הצחצוח עוזר להוציא את הלכלוך שמצטבר במקומות שונים, שאליהם המברשת איננה מצליחה להגיע ומונע נזק שעשוי לפגוע בשן באופן בלתי הפיך.

4.שימוש במשחת שיניים מתאימה – חשוב לבחור משחת שיניים שמכילה פלואוריד וגם להשתמש בכמות המתאימה. אין צורך בכמות רבה מאד של משחת שיניים על המברשת.